ZEMĚ, KDE VYCHÁZÍ SLUNCE

Přijměte pozvání do země, kde vychází slunce

Západní svět je už několik století přitahován exotikou a neuchopitelností této vzdálené ostrovní země. Navštivte Japonsko a připravte se na nekončící řadu zážitků a překvapení… Poznáte šokující kontrasty tisíciletých tradic a nejmodernější technologie, ucítíte kaleidoskop chutí a vůní, spěch velkoměst i hluboký klid zenových chrámů. Uvidíte majestátní hrobky, chladné a elegantní mrakodrapy, rýžová políčka za okny vlaku řítícího se třísetkilometrovou rychlostí a v neposlední řadě místo, kde se před 70 lety násilně zastavil čas. Přijedete-li s otevřenýma očima a srdcem, najdete přátelskou, fascinující a na světě zcela jedinečnou zemi.

Po stopách bohyně Amaterasu
Vzdálené a po staletí kompletně izolované Japonsko je domovem světově naprosto jedinečné kultury, která okouzlovala a přitahovala generace cestovatelů a stala se námětem bez­po­čtu knih a filmů. Všichni přijíždějí do Japonska s romantickou představou sushi, buddhistických chrámů, samurajů, gejš, superrychlých šinkansenů a draků vytetovaných na zádech stoupenců Jakuzy, ale nikdo není, a ani nemůže být, připraven na skutečnost, která je to všechno, ale i ještě mnohem více, v magické, barevné, rytmické, chutné a voňavé směsi prastarých tradic a nejnovějších technologií. Všude je naprosto bezpečno, čisto, všude dokonalé a nevtíravé služby, otevřenost a osvěžující náboženská tolerance.

Japonsko (nejen) pro gurmány
Vydejte se do ráje milovníků exotického jídla. Na speciálním zájezdu bude každý den plný dojmů, barev a vůní, každý krok poodhalí o něco víc z krásy této fascinující země i z jejích chutí. Ochutnávat Japonsko budeme už od snídaně a večer přijde hlavní, pokaždé zcela jiný, skvělý a nevšední kulinářský zážitek. Ukážeme vám, že japonské jídlo není jen sushi a tempura (které ale samozřejmě také ochutnáme). Zapomeňte na zbytečně předražené restaurace pro turisty, zkušený průvodce vás vezme tam, kde jedí místní a kde se vaří skutečná japonská kuchyně. Jakitori, rámen, udon a soba či unagi, okonomijaki, kušiage, to jsou slova, která vám zatím možná mnoho neříkají, ale na konci cesty se změní v chutnou vzpomínku a možná i inspiraci pro vaši vlastní kuchyni. Vrcholem kulinářského programu bude ochutnávka slavného a exkluzivního Kóbe beef (z tzv. japonského skotu – wagjú), prý nejlepšího a nejdražšího hovězího masa na světě.

Zažijte sumó
Sumó je ikonický národní sport milovaný Japonci už po staletí a na­příč generacemi. Navštivte některý z hlavních turnajů (konají se každý lichý měsíc) a zažijte úžasnou atmosféru tohoto sportu s rituály s tisíciletou tradicí, které v kombinaci s japonsky perfektní organizací vše­ho kolem ve vás zanechají magický a nezapomenutelný zážitek.

CK CHINA TOURS – specialista na poznávací zájezdy do Číny a Asie, Vítězné náměstí 2, Praha 6, www.chinatours.cz