TIPY NA VÝLETY

Odpočinek a relax nemusíte hledat jen v teplých exotických krajích. U nás doma je taky krásně! vybrali jsme pro vás ty nejlepší české destinace a špičkové hotely, kde se o víkendu „zrestartujete“.

CHATEAU MCELY – OKAMŽIKY NAPROSTÉ BEZSTAROSTNOSTI

Zámek Mcely poblíž Nymburka je oázou klidu a míru, v níž každý zažije chvíle naprosté bezstarostnosti a maximálního uvolnění. Chateau Mcely si za několik let své existence vydobylo jedinečné jméno mezi wellness a spa centry nejen v Česku, ale i v zahraničí. Už při příjezdu vás přivítá perfektní anglický trávník, jako welcome drink dostanete ledový čaj z devatera kvítí, které vyrostlo v okolní přírodě… Pokoje jsou zařízené stylovým nábytkem z masivního dřeva a nabízejí dechberoucí výhled na okolní krajinu. V lázních se k péči o klienty používá vlastní řada přírodní kosmetiky Mcely Bouquet, která se dle originálních receptur vyrábí z lokálních bylin přímo na zámku.

Mlsné jazýčky naprosto uspokojí místní kuchyně, která je lehká a vytříbená, milovníky výletů zase uchvátí procházky po Svatojiřských lesích. Od letoška si návštěvníci zámečku navíc mohou celoročně užívat i tolik oblíbenou terasu přiléhající k budově – stalo se z ní totiž zahradní patio a je součástí restaurace Piano Nobile. Atmosféru patia umocňují citrusovníky, palmy, omamná vůně jasmínů, zpívající ptáci, dominuje mu ručně vyráběný korálkový páv, upoutají vás ale i designový lustr ve tvaru ptačího hnízda zavěšený pod baldachýnovým stropem a důmyslně uspořádaná zákoutí s pohodlnými křesílky a sofa. Z patia se tak stalo další ideální místo, kde si můžete jen tak posedět a užít si gastronomický zážitek nebo uspořádat rodinnou slavnost či zakončit obchodní schůzku.

Chateau Mcely, Mcely 61, Mcely, telefon: 325 600 095, www.chateaumcely.com


ŠPINDLERŮV MLÝN – MÍSTO, KDE ZAPOMENETE NA STRES VELKOMĚSTA

Krkonoše se neokoukají nikdy a Špindlerův Mlýn nikdy nevyjde z módy. Ale není to jen útočiště celebrit, to bychom Špindlu křivdili. I „obyčejný“ smrtelník tu může zažít akční dovolenou, vyžití pro malé i velké horaly je celoroční. V zimě je tu samozřejmě pětihvězdičkové lyžování na Svatém Petru nebo na Medvědíně. V létě tu můžete jezdit po sjezdovkách na tříkolkách, lesní cesty zas vybízejí k jízdě na koloběžkách. Pokud se chcete výborně najíst, objednejte si stůl v restauraci Kogo, vaří tam fantasticky. Koncem září vás čeká pohodová sobota, na programu je drakiáda a poslední říjnový den bude zasvěcen medu: speciální medové slavnosti nabídnou ochutnávku tradiční krkonošské medoviny a lidový jarmark.

Ve Špindlu se nudit nebudete v žádném ročním období.

www.savoyroyal-hotel.czwww.harmonyclub.cz, www.kogo.cz, www.mestospindleruvmlyn.cz


FARMA ČAPÍ HNÍZDO – MÍSTO S DUŠÍ

Spousta lidí hledá únik z města i z každodenního stresu a mnoho z nich jej našlo v unikátním resortu, který se nachází na území dnes již neexistující Kačerovy Lhoty, padesát kilometrů jihovýchodně od Prahy mezi Benešovem a Olbramovicemi. Je perfektním místem pro odpočinek i nevšední lokalitou pro pracovní konference. Dominantou celého areálu je moderní jízdárna evokující čapí hnízdo, čápi se do těchto míst opravdu každým rokem vracejí. Ubytujte se v luxusních pokojích, nechte se hýčkat wellness procedurami a vyzkoušejte některé z mnoha nabízených aktivit – v Čapím hnízdě jde o to, užít si život!

Farma Čapí hnízdo, Dvůr Semtín 1, Olbramovice,  tel.: 317 716 211, www.capihnizdo.cz


CHATEAU HERÁLEC – POKLAD NA VYSOČINĚ

Chateau Herálec je jedním z nejkrásnějších zámků v Čechách, v němž se můžete luxusně ubytovat, užít si firemní brainstorming nebo se v místní zámecké kapli nechat oddat – strávíte tak nejkrásnější dny svého života se svými blízkými pod jednou střechou a s nadstandardním servisem, který tento pětihvězdičkový boutique hotel nabízí. Historie zámku sahá do poloviny šestnáctého století, poslední rekonstrukce však proběhla nedávno. Velkolepé prostory dostaly novou tvář, která v sobě spojuje moderní design, dávnou historii i umění v jedinečném pojetí českých malířů. Každá z místností je totiž ve znamení osobitého uměleckého díla, které je součástí významné sbírky, jež je na zámku k vidění. Hotel je moderně vybaven fitcentrem, bazénem, parními lázněmi a saunami a bez péče nezůstanou ani vaše mlsné jazýčky.

Chateau Herálec, Herálec, tel.: 569 669 111, GSM: 734 822 640, www.chateauheralec.com