PO KOLEJÍCH Z DILLÍ AŽ K TÁDŽ MAHALU

Noblesně z Dillí až k Tádž Mahalu! Nastupte s Letuškou do vagonu a vydejte se na nezapomenutelnou jízdu luxusním vlakem po Indii! Čeká vás cesta plná dobrodružství a noblesních zážitků v indickém Orient Expresu.

Palác na kolejích, jak se jednomu z nejluxusnějších vlaků na světě říká, vozíval v dobách koloniální éry britskou vládnoucí elitu a indickou aristokracii. Kdysi dávno byl vlak výsostným územím smetánky a cestování po kolejích patřilo k výsadám honorace. Dnes stejným způsobem můžete putovat i vy. Letuška.cz je oblíbený letenkový portál, který zajišťuje letenky a cesty do celého světa již od roku 1993. Kromě letenek si přes Letušku můžete koupit jízdenku na tento vlak. Můžete se těšit na „královský“ zážitek, i když nemáte šlechtický titul.

Vlakem až k Tádž Mahalu

Sedněte si do kupé, dívejte se z okna a zasněte se s námi! Vlak projíždí indickým státem Rádžasthán, kde navštívíte památky Starého a Nového Dillí. Prohlédnete si Džódhpur, obehnaný vysokou kamennou zdí se sedmi branami a baštami. Navštívíte krásné Národní parky Bharatpur a Ranthambhór, kde můžete pozorovat hyeny, šakaly, karakaly, vzácné tygry a levharty. Zastavíte se v Ágře u Tádž Mahalu, který se stal symbolem Indie a sedmým divem světa. Líbí se vám to? Nám také. A jak to vlastně ve vlaku vypadá?

Nepřetržitý servis

Pánové jsou oslovováni „mahárádžo“, dámy zase „mahárání“, mladším dívkám říká vlakový personál  „princezno“. Už z toho je jasné, že nejcennější výbavou Paláce na kolejích je obsluhující personál. Cestující jsou zde spíš v roli hostů v hotelu, o které je pečováno s noblesou a důstojností čtyřiadvacet hodin denně. Každé kupé mají po celou dobu jízdy na starost dva Indové. Doba se změnila, ale péče o cestující zůstává na nejvyšší úrovni.

Masáže i prádelna

Jedenadvacet vagonů s názvy rádžputských měst veze jen 112 cestujících. V každém vagonovém hotelu jsou čtyři dvoulůžkové pokoje, kde je díky klimatizaci příjemná teplota po celou dobu jízdy. K pohodlí slouží i vlastní koupelna s horkou vodou. Souprava veze i lázeňský vagon, kam hosté chodí na masáže. Oblečení se dá koupit na každém rohu, proto nemusíte do kufru balit mnoho věcí, v kupé není moc místa, navíc je ve vlaku prádelna.

Bohatá snídaně a večeře

V jednom luxusním jídelním voze se cestujícím podává bohatá snídaně, v druhém restauračním voze se večeří. V jídelním lístku je pestrá nabídka mezinárodních i typicky indických jídel. Snídaně připravuje obsluha v každém vagonu samostatně. Večeře s mnoha chody vaří špičkoví kuchaři z čerstvých surovin přímo ve vlakové kuchyni. Obědy se zpravidla konají v královských pevnostech a palácích mimo vlak.

Tradiční indické suvenýry

Pokud chcete pořídit sobě i svým blízkým dárky, budete mít mnoho příležitostí. V Džódhpuru si můžete nakoupit ručně vyráběné předměty včetně vyšívaných oděvů, zdobených bot, nábytku, příborů, obrazů a látek. V Džajpuru se těšte na vyhlášené džajpurské šperky, řemeslné výrobky, modrou keramiku a látky.

Z Dillí přes Udajpur až k Tádž Mahalu

Vlak vyjíždí z Dillí, na stejné nádraží Safdardžang v diplomatické čtvrti se po několika dnech vrátíte. Než se Palác na kolejích vydá na luxusní vyhlídkovou cestu úžasným Rádžasthánem, čeká vás tradičně vřelé uvítání. Na cestě zastavíte v krásném Džajpuru, kterému se říká „růžové město“ podle barvy fasády domů. Vlak navštíví také Saváí Madhópur, Udajpur, Džajsalmér i Džódhpur. Celý týden budete projíždět městy, pouštěmi, lesy, procházet se paláci a chrámy, jezdit na slonech či hledat tygry v přírodních rezervacích. Plní zážitků se vždy vrátíte do pohodlí vlakového kupé. Jako zlatý hřeb vás čeká úchvatný Tádž Mahal. Monumentální mramorová stavba je památníkem nehynoucí lásky. V roce 1632 mughalský vládce Šáh Džahán nechal vystavět toto velkolepé mauzoleum na památku své předčasně zesnulé milované ženy Mumtáz.

Cestujte Indií dál

Tento luxusní poznávací zájezd lze prodloužit a navštívit další zajímavá místa v Indii. Dopo­ručujeme i cestu do indických států Goa a Kérala, do Nepálu nebo Bhútánu.

Další informace a poptávky na: zajezdy@letuska.cz, tel.: 234 704 947, www.letuska.cz

Cena zájezdu: 134 500 Kč / 12 dní