KUFRY S RODOKMENEM

Není taška jako taška, kufr jako kufr a batoh jako batoh. Zavazadla, která vám tu představíme, jsou tím nejexkluzivnějším, s čím lze cestovat!

Louis Vuitton

Loni tomu bylo 160 let, kdy francouzská smetánka začala cestovat s kufry a taškami nesoucími monogram LV. Později se k ní přidala i elita z dalších zemí Evropy a nakonec i jiných kontinentů, a zavazadla Louis Vuitton tak obcestovala celý svět. Byla při tom, když evropská honorace objevovala krásy Afriky, když se poprvé mapovaly pralesy jižní Ameriky i když se uzavíraly důležité smlouvy a pakty. Kam kufr od Louis Vuitton dnes nebo zítra vezmete vy, je už jen a jen na vás.

Pařížská 3, Praha 1, www.louisvuitton.com


Salvatore Ferragamo

Trendy se sice rychle mění, někdy ale není na škodu jít s módou. Tendence několika posledních let totiž vdechly nový život batohům, které se za krátkou dobu staly nejoblíbenějším pánským doplňkem. Aktovka je fajn, weekender neurazí, elegantní batoh ale dodá švih i jinak konzervativnímu muži. A pokud si batoh vyberete kupříkladu od značky Salvatore Ferragamo, víte, že se vám dostává nejvyšší kvality i stylu!

Pařížská 20, Praha 1, www.ferragamo.com


Prada

Ještě než se tato italská značka stala celosvětovým módním fenoménem, byla známá svými luxusními zavazadly, která expedovala do New Yorku, Prahy i na italský trůn. Prada na své kořeny nezapomíná ani dnes, jen tento odkaz aktualizovala. Stále sice vyrábí tradiční kufry, už od poloviny osmdesátých let jsou ale jejím hitem tašky a batohy z technického nylonu. Objevily se tedy i v letošní podzimní kolekci, ozvláštněné vzorovanou kůží a kovovými detaily.

Pařížská 16, Praha 1, www.prada.com


Montblanc

Bankéř Alfred Nehemias a inženýr August Eberstein založili v roce 1906 společnou firmu na výrobu luxusních per. Tehdy netušili, že se z jejich počinu stane oblíbená značka, která bude svým zákazníkům dělat radost hodinkami, šperky a také cestovatelskými potřebami. Cabin bag 55 patří do portfolia Montblanc už celá léta a řadí se mezi nejpopulárnější pánská zavazadla – díky tělu z odolného materiálu totiž opravdu hodně vydrží.

Pařížská 9, Praha 1, www.montblanc.com


Rimowa

Když vyrábíte zavazadla a vyhoří vám sklad materiálů, můžete to zabalit – anebo, jako to udělal Richard Morszech, můžete vzít jediný materiál, který požár přežil, a vytvořit z něj nový model. Takto se u značky Rimowa (Richard Morszech Warenzeichen) zrodil první aluminiový kufr, jehož design, lehkost a odolnost jsou dodnes devízami všech typů zavazadel, která tato tradiční německá značka produkuje. A to včetně zvláštní gourmet kolekce, jíž najdete exkluzivně v obchodech Rimowa.

Pařížská 26, Praha 1, www.rimowa.com